Lista zajęć dodatkowych

W Liceum Franciszkańskim można rozwijać swoje pasje na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.

Nauka języka migowego

Zajęcia są prowadzone na wszystkich poziomach zaawansowania.

Na zajęciach młodzież poznaje znaki języka migowego, techniki komunikacyjne, kulturę i savoir vivre osób Głuchych. Nauka języka migowego to pierwszy krok do przełamywania barier komunikacyjnych. Nasi uczniowie będą przygotowani do kontaktów z osobami niesłyszącymi, do udzielenia im pomocy, wsparcia ich w życiu codziennym, a także zapoznają się z systemem komunikacji osób z równoczesnym poważnym uszkodzeniem wzroku i słuchu (SKOGN).
Zajęcia prowadzi mgr Sylwia Fedus, pracownik organizacji wspierającej osoby z uszkodzonym słuchem, certyfikowany tłumacz polskiego języka migowego – tłumacz biegły w zakresie języka migowego, tłumacz – przewodnik osób głuchoniewidomych.

Język migowy

Kiedy Prowadzący
mgr Sylwia Fedus

DIY

Kiedy Prowadzący
poniedziałki certyfikowany arteterapeuta

Warsztaty do it yourself, czyli „zrób to sam”

Zajęcia rękodzielnicze dla wszystkich osób, które lubią tworzyć i bawić się sztuką użytkową.

Podczas zajęć uczestnicy poznają nowe techniki plastyczne takie jak: diamond painting, szydełkowanie, malowanie na tkaninie, quilling paper, decoupage, mają możliwość ozdabiania świec, szycia na maszynie, tworzenia stroików, a także innych dekoracji do domu. W trakcie spotkań uczniowie mogą uwolnić swój twórczy potencjał, ćwiczą motorykę małą, pracują nad koncentracją i cierpliwością. Wytwarzają swoje małe dzieła i zabierają je do domu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Prowadzi je certyfikowany arteterapeutą.

Warsztaty fotograficzne

Zajęcia dla wszystkich osób, które interesują się fotografią.

W trakcie spotkań uczestnicy mogą przekonać się, że aby robić dobre zdjęcia nie jest potrzebny profesjonalny sprzęt. Na zajęciach uczniowie poznają podstawowe i zaawansowane techniki fotograficzne, zostają im przybliżone zasady kompozycji, kadrowania, kolorystyki, oświetlenia i inne techniczne oraz artystyczne aspekty fotografii.
Spotkania prowadzone są co drugi tydzień, zarówno w szkole jaki i w plenerze. Prowadzącym jest fotograf z wieloletnim doświadczeniem.

Fotografia

Kiedy Prowadzący
co drugi tydzień profesjonalny fotograf

Grafika

Kiedy Prowadzący
w piątki profesjonalny grafik ilustrator

Warsztaty z grafiki komputerowej

Na zajęciach z grafiki uczestnicy uczą się podstaw obsługi programów graficznych, mają możliwość pracy na tabletach graficznych.

Dodatkowo rozwijają swoje talenty w digital paintingu.
Spotkania odbywają się w piątki, prowadzi je grafik, który na co dzień zajmuje się ilustrowaniem książek i tworzeniem logo dla firm.

Warsztaty muzyczne

Dla pasjonatów muzyki.

Styl i forma zajęć dostosowywane są do zainteresowań uczniów m.in. omawiane są style muzyczne, strojone instrumenty (zestaw perkusyjny), ćwiczone są podstawy gry na gitarze. Uczestnicy przechodzą testy predyspozycji muzycznych, i próbują swoich sił w grze zespołowej.
Spotkania prowadzi dyplomowany muzyk.

Muzyka

Kiedy Prowadzący
dyplomowany muzyk