Od 2017 roku w naszym programie nauczania pojawił się nowy przedmiot uzupełniający, jakim jest język migowy. Uczniowie uczą się na wszystkich poziomach zaawansowania (podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany): od poznawania znaków języka migowego, poprzez techniki komunikacyjne, jakimi posługują się Głusi. Zapoznają się również z Kulturą Głuchych oraz ich savoir vivre’em.
Nauka języka migowego to pierwszy krok do przełamywania barier komunikacyjnych dzięki tej umiejętności nasi uczniowie będą przygotowani do kontaktów z osobami niesłyszącymi, do udzielenia im pomocy, wsparcia ich w życiu codziennym. Na zajęciach uczniowie mają okazję poznać również system komunikacji osób z równoczesnym poważnym uszkodzeniem wzroku i słuchu (SKOGN).
Zajęcia prowadzi mgr Sylwia Fedus, pracownik najstarszej organizacji pozarządowej w Polsce wspierającej osoby z uszkodzonym słuchem, certyfikowany tłumacz polskiego języka migowego – tłumacz biegły w zakresie języka migowego, tłumacz – przewodnik osób głuchoniewidomych.